KURZY

Adresa naší provozovny, kde se koná kurz je Nezdice na Šumavě 34, 34201 Sušice (pozor jsou ještě jedny Nezdice u Klatov - tak tam ne!) Na mapě Nezdic se můžete podívat, kde se naše provozovna nalézá - zde je mapa

v roce 2023 a 2024:

INDIVIDUÁLNÍ VÝUKA (jeden účastník) Délka trvání: 1 až max. 4 hodiny, cena za 1 hodinu výuky 400,- Kč, náplň dle domluvy, pouze ve všední dni od dubna do června.

KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY (dvoudenní) Pouze pro dvou až čtyřčlenné skupiny, datum po dohodě e-mailem nebo telefonicky.

Cena kurzu pro začátečníky je 3.800,- za jednoho zájemce na oba dni. Jakmile vám potvrdím rezervaci, uhraďte prosím zálohu 500,- do 3 dnů. (Pokud zálohu do 3 dnů neuhradíte, bude vaše rezervace automaticky zrušena.) Číslo účtu a váš variabilní symbol vám sdělím prostřednictvím e-mailu po registraci. Cena nezahrnuje ubytování ani stravování. V ceně jsou zahrnuty všechny spotřební materiály, výrobky si samozřejmě odnesete s sebou. Doporučení na ubytování si můžete přečíst dole na této stránce. Chcete-li k nám přijet autobusem nebo vlakem, váš spoj bude pravděpodobně končit v sobotu v Sušici, kontaktujte mě prosím předem, jsem schopná vás vyzvednout.

Začátek dvoudenního kurzu je v sobotu v 9.00. V poledne je zhruba třičtvrtěhodinová pauza a pokračujeme do 15.00 hodin. V neděli je začátek od 9.00 hodin a končíme kolem 13.00. V sobotu začínáme slabou hodinkou teorie, zbytek práce na kahanu. Každý účastník kurzu má svůj kahan a po celou dobu kurzu na něm sám pracuje. Kurz je veden tak, aby absolvent po skončení měl takové znalosti, že bude schopen zajistit si vše potřebné a může sám na kahanu dál pracovat.

V teoretické části kurzu pro začátečníky se naučíte: Základní informace o sklu - lampových tyčinkách, jak připravovat hmotu k oddělování korálků od železných tyček - kaolín, ohřívání a chlazení skla, základní informace o hořácích a nářadí.

V praktické části kurzu pro začátečníky se naučíte: Vyrábět skleněné nitě ke zdobení korálků - jednobarevné a vícebarevné, také točené, ale tady to bude jen ukázka abyste věděli jak na to. Základní tvary korálků - kulička, placička, kostička, váleček. Naučím vás základní zdobící techniky skleněnou nití. Ukážu vám také zdobení kytičkami a můžete si to také vyzkoušet. Závěrem kurzu je doba pro volnou tvořivost.

Nemějte obavy ztoho, že jste laici, sama jsem tak začínala. Podle mých zkušeností první 2-3 hodiny u kahanu, to je tak trošku trápení, nevíte jak do toho, horké sklo je jako med a těžko se ovládá, ale jsou i vyjimky, kterým to jde hned. Po pěti hodinách se to začíná lámat. Člověk začíná chápat o co jde, začíná si rozumět s hmotou. Proto se nedivte, že trvám na kurzu na dva dni - odcházejí mi pak spokojení zákazníci. Po celou dobu kurzu se vám budu věnovat na plný výkon, abych vás naučila vše potřebné.

UBYTOVÁNÍ - pokud chcete ubytování v Nezdicích, můžete využít ubytování v Penzionu pod Žďánovem, je to hned vedle nás a zákazníci si chválí přístup perzonálu. Adresa: penzionpodzdanovem.cz nebo penzionupotoka.cz nebo mnoho dalších míst můžete najít na e-penziony