KURZY

kurzy v roce 2022:

prozatím není vypsán žádný termín

Máte-li o kurz zájem, napište nebo zavolejte a na případném konání se můžeme domluvit.

Skupiny zájemců (od 2 osob) si mohou domluvit individuální termnín kurzu. Záznamy o obsazených místech jsou aktuální, po rezervaci se záznam objeví obratem.

Adresa naší provozovny, kde se koná kurz je Nezdice na Šumavě 34, 34201 Sušice (pozor jsou ještě jedny Nezdice u Klatov - tak tam ne!) Na mapě Nezdic se můžete podívat, kde se naše provozovna nalézá - zde je mapa.

Termín kurzu si můžete rezervovat prostřednictvím e-mailu.

Jakmile vám potvrdím rezervaci, uhraďte prosím zálohu 500,- do 3 dnů. (Pokud zálohu do 3 dnů neuhradíte, bude vaše rezervace automaticky zrušena.) Číslo účtu a váš variabilní symbol vám sdělím prostřednictvím e-mailu po registraci.

KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY (dvoudenní) - náplň

Cena kurzu pro začátečníky je 3.200,- za jednoho zájemce na oba dni. Doplatek kurzu (2.700,-) se vybírá na místě. Cena nezahrnuje ubytování ani stravování. V ceně jsou zahrnuty všechny spotřební materiály, výrobky si samozřejmě odnesete s sebou. Doporučení na ubytování si můžete přečíst dole na této stránce. Chcete-li k nám přijet autobusem nebo vlakem, váš spoj bude pravděpodobně končit v sobotu v Sušici, kontaktujte mě prosím předem, jsem schopná vás vyzvednout.

Začátek dvoudenního kurzu je v sobotu v 9.00. V poledne je zhruba třičtvrtěhodinová pauza a pokračujeme do 15.00 hodin. V neděli je začátek od 9.00 hodin a končíme kolem 13.00. V sobotu začínáme slabou hodinkou teorie, zbytek práce na kahanu. Každý účastník kurzu má svůj kahan a po celou dobu kurzu na něm sám pracuje. Kurz je veden tak, aby absolvent po skončení měl takové znalosti, že bude schopen zajistit si vše potřebné a může sám na kahanu dál pracovat.

V teoretické části kurzu pro začátečníky se naučíte: Základní informace o sklu - lampových tyčinkách, jak připravovat hmotu k oddělování korálků od železných tyček - kaolín, ohřívání a chlazení skla, základní informace o hořácích a nářadí.

V praktické části kurzu pro začátečníky se naučíte: Vyrábět skleněné nitě ke zdobení korálků - jednobarevné a vícebarevné, také točené, ale tady to bude jen ukázka abyste věděli jak na to. Základní tvary korálků - kulička, placička, kostička, váleček. Naučím vás základní zdobící techniky skleněnou nití. Ukážu vám také zdobení kytičkami a můžete si to také vyzkoušet. Závěrem kurzu je doba pro volnou tvořivost.

Nemějte obavy ztoho, že jste laici, sama jsem tak začínala. Podle mých zkušeností první 2-3 hodiny u kahanu, to je tak trošku trápení, nevíte jak do toho, horké sklo je jako med a těžko se ovládá, ale jsou i vyjimky, kterým to jde hned. Po pěti hodinách se to začíná lámat. Člověk začíná chápat o co jde, začíná si rozumět s hmotou. Proto se nedivte, že trvám na kurzu na dva dni - odcházejí mi pak spokojení zákazníci. Po celou dobu kurzu se vám budu věnovat na plný výkon, abych vás naučila vše potřebné.

UBYTOVÁNÍ - pokud chcete ubytování v Nezdicích, můžete využít ubytování v Penzionu pod Žďánovem, je to hned vedle nás a zákazníci si chválí přístup perzonálu. Adresa: penzionpodzdanovem.cz nebo penzionupotoka.cz nebo mnoho dalších míst můžete najít na e-penziony