KURZY

kurzy v roce 2021:

na letošní první kurz se můžete těšit 31. července a 1. srpna (sobota a neděle) od 10.00 hod

Na tento kurz jsou dvě místa volná. 

 

druhý kurz bude 4. a 5. září (sobota a neděle) od 10.00 hod.

Tento termín je jistý, přihlášení jsou dva lidé. Ještě dvě místa jsou volná. Pro přihlášení pište prosím e-mail  a uveďte v něm číslo telefonu.

Skupiny zájemců (od 2 osob) si mohou domluvit individuální termnín kurzu. Záznamy o obsazených místech jsou aktuální, po rezervaci se záznam objeví obratem.

Adresa naší provozovny, kde se koná kurz je Nezdice na Šumavě 34, 34201 Sušice (pozor jsou ještě jedny Nezdice u Klatov - tak tam ne!) Na mapě Nezdic se můžete podívat, kde se naše provozovna nalézá - zde je mapa.

Termín kurzu si můžete rezervovat prostřednictvím e-mailu.

Jakmile vám potvrdím rezervaci, uhraďte prosím zálohu 500,- do 14 dnů. (Pokud zálohu do 14 dnů neuhradíte, bude vaše rezervace automaticky zrušena.) Číslo účtu a váš variabilní symbol vám sdělím prostřednictvím e-mailu po registraci.

KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY (dvoudenní) - náplň

Cena kurzu pro začátečníky je 3.000,- za jednoho zájemce na oba dni. Doplatek kurzu (2.500,-) se vybírá na místě. Cena nezahrnuje ubytování ani stravování. V ceně jsou zahrnuty všechny spotřební materiály, výrobky si samozřejmě odnesete s sebou. Doporučení na ubytování si můžete přečíst dole na této stránce. Chcete-li k nám přijet autobusem nebo vlakem, váš spoj bude pravděpodobně končit v sobotu v Sušici, kontaktujte mě prosím předem, jsem schopná vás vyzvednout.

Začátek dvoudenního kurzu je v sobotu v 10.00. V poledne je zhruba třičtvrtěhodinová pauza a pokračujeme do 16.00 hodin. V neděli je začátek od 10.00 hodin a končíme kolem 14.00. V sobotu začínáme slabou hodinkou teorie, zbytek práce na kahanu. Každý účastník kurzu má svůj kahan a po celou dobu kurzu na něm sám pracuje. Kurz je veden tak, aby absolvent po skončení měl takové znalosti, že bude schopen zajistit si vše potřebné a může sám na kahanu dál pracovat.

V teoretické části kurzu pro začátečníky se naučíte: Základní informace o sklu - lampových tyčinkách, jak připravovat hmotu k oddělování korálků od železných tyček - kaolín, ohřívání a chlazení skla, základní informace o hořácích a nářadí.

V praktické části kurzu pro začátečníky se naučíte: Vyrábět skleněné nitě ke zdobení korálků - jednobarevné a vícebarevné, také točené, ale tady to bude jen ukázka abyste věděli jak na to. Základní tvary korálků - kulička, placička, kostička, váleček. Naučím vás základní zdobící techniky skleněnou nití. Zdobení s pomocí kousků millefiori. Ti zručnější simohou zkusit ozdobit kytičkou. Rozhodně vám ukážu, jak se to dělá. Závěrem kurzu je doba pro volnou tvořivost.

Nemějte obavy ztoho, že jste laici, sama jsem tak začínala. Podle mých zkušeností první 2-3 hodiny u kahanu, to je tak trošku trápení, nevíte jak do toho, horké sklo je jako med a těžko se ovládá, ale jsou i vyjimky, kterým to jde hned. Po pěti hodinách se to začíná lámat. Člověk začíná chápat o co jde, začíná si rozumět s hmotou. Proto se nedivte, že trvám na kurzu na dva dni - odcházejí mi pak spokojení zákazníci. Po celou dobu kurzu se vám budu věnovat na plný výkon, abych vás naučila vše potřebné.

UBYTOVÁNÍ - pokud chcete ubytování v Nezdicích, můžete využít ubytování v Penzionu pod Žďánovem, je to hned vedle nás a zákazníci si chválí přístup perzonálu. Adresa: penzionpodzdanovem.cz