KAHANY

Kahan (sklářský hořák) pro výrobu vinutých perel pro začátečníky.  Skládá se z hořáku, plynové hadice, stojánku na dva vruty a regulátoru tlaku plynu. Kahan připojíte závitem ventilu k propanové bombě s náplní 11 kg (pokud není můžete použít i propan-butan, ale výkon kahanu není takový jako s propanem a může působit začernání korálků). K tomuto hořáku nepotřebujete žádné další přídavné zařízení - žádný zdroj vzduchu. Tento hořák si přisává atmosférický vzduch sám. Na tomto hořáku bez problémů zpracováváme  tyčinky českého i německého skla, které prodáváme v našem e-shopu. České tyčinky se musí nahřívat opatrně, protože  jsou malinko silnější než německé nebo italské, ale výsledek je dobrý. Sama jsem na tomto hořáku dělala korálky i na tyčku o průměru 6mm a nebyl žádný problém. 

Návod pro provoz kahanu: 1. Stojánek hořáku přišroubujeme dvěma vruty k podložce (můžeme pro uchycení použít i malou truhlářskou svorku). 2. Vyzkoušíme, zda někde neuchází plyn (povolíme ventil na bombě a utáhneme ventil na hořáku do polohy zavřeno OFF, posoucháme zda neslyšíme ucházející plyn, pokud ano ihned uzavřeme ventil na bombě a dotáhneme závity, ze kterých uchází plyn). 3. Následně otevřeme oba ventily, první na bombě a poté ventil na hořáku, slyšíme ucházející plyn. Plyn zapálíme. Uděláme to tak, že se plamenem přiblížíme zespodu těsně k ústí hořáku, plamen nám olizuje ústí hořáku. Pokud zapalujeme plyn ve větší vzdálenosti (několik centimetrů od ústí) nechce nám zaskočit do hořáku a hořák nezačně hořet sám. Plynu pouštíme do hořáku tolik, aby plamen hořel světle modře, kužel plamene je dlouhý přibližně 5-7 cm. 4. Sklo ohříváme zásadně!!! na špičce plamene. Kahan můžete dle zákona do 14 dnů od nákupu vrátit, pokud s ním nebudete spokojeni. Kahan nesmí být poškozen poškozen nevhodnou manipulací, ke kahanu přilože doklad o nákupu. Spotřeba plynu: Tento kahan vydrží hořet na bombu s 2 kg náplní propan-butanu přibližně 20 hodin. (2kg plynu stojí 100,-). Pokud chcete vidět kahan v akci tak se můžete podívat zde. Kahany prodáváme s ventilem buď na 2 kg nebo 10 kg bombu.

Správné zapalování hořáku je možno vidět zde.

Pokud máte problémy s hořením a tento kahan Vám působí černání skla, vždy je příčinou těchto problémů použitý plyn. Pro tento hořák je důležité použít čistý propan a jako dodavatele zvolit firmu LINDE. Při použití plynu od tohoto dodavatele nejsou s černáním skla žádné problémy.

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Dodací lhůta 5 pracovních dnů. Osobní vyzvednutí na dotaz. ..
3 630,00Kč
Bez daně: 3 000,00Kč
kahan - sklářský hořák  + ventil na 10 kg bombu PB - bez stojánku
Dodací lhůta 5 pracovních dnů. Osobní vyzvednutí na dotaz. ..
3 200,00Kč
Bez daně: 2 644,63Kč
Dodací lhůta 5 pracovních dnů. Osobní vyzvednutí na dotaz. ..
3 630,00Kč
Bez daně: 3 000,00Kč
Dodací lhůta 5 pracovních dnů. Osobní vyzvednutí na dotaz. ..
3 200,00Kč
Bez daně: 2 644,63Kč